ورق عرشه فولادی

سقف های عرشه فولادی بیش از 85 سال است که به دلیل سرعت اجرایی بالا ، بازگشت سریع سرمایه و کاهش هزینه های ساخت و ساز جایگاه مناسب خود را در سازمان های ساختمانی تثبیت نموده اند. تبیین الزامات و ملاحظات انتخاب مناسب ورق های گالوانیزه به جهت مصرف در عرشه های فولادی مورد استفاده در صنعت ساختمان و همچنین معرفی شرای مناسب کاربری این نوع ورق ها همواره از اهداف شرکت پیشرو صنعت ساختمان نار بوده است.با وجود چهار مقوله ، انطباق با استاندارد های جهانی مربوط به عرشه های فولادی ، استحکام ورق ها و کیفیت پوشش و از همه مهتر صرفه اقتصادی توضیحات زیر جهت انتخاب مناسب ورق ها برای استفاده در عرشه های فولادی ارائه می شود

طراحی سقف های عرشه فولادی براساس استاندارد های بین المللی از جمله SDI/ANSI و انتخاب ورق های فولادی گالوانیزه مربوط به این سازه نیز براساس استاندارد های بین المللی از جمله ASTM A653 , JIS G 33302 , ASTM A1008 و همچنین EN 10142 انجام می شود. ورق های که این استاندارد ها را داشته باشند از استحکام بالاتری نسبت و برخی ورق ها مانند St 12 که بصورت اشتباه در سازه های عرشه فولادی استفاده می شوند برخوردار بوده و مقاومت بیشتری در بارگذارهای سازه ای خواهد داشت.
وزن پوشش گالوانیزه در سازه های عرشه فولادی می بایست حداقل 180 الی 275 گرم برمتر مربع درنظر گرفته شود. محدوده تخصصی پوشش ورق گالوانیزه مورد استفاده در عرشه های فولادی 80 الی 350 گرم بر متر مربع می باشد.که می تواند 7 الی 23 سال طول عمر پوشش گالوانیزه را افزایش دهد.
انتخاب صحیح ورق های مورد استفاده امکان استفاده ورق با ضخامت و وزن کمتر و همچنین مقاومت کششی بیشتر نسبت به ورق های ضخیم تر و با وزن بیشتر و استحکام کششی پایین تر را ارائه کند.

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: